مال من سلامت مدرسه پزشکی دانشکده

مال من: سلامت مدرسه پزشکی دانشکده آبادان پایداری سلامت آرامش در جامعه هفته سلامت

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شورای نگهبان FATF را رد کرد

کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان: اعضای شورای نگهبان صرفنظر از ایرادات ماهیتی مصوبه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که جز مصوبات چهارگانه موسوم به FATF هست، اعلام کرد

شورای نگهبان FATF را رد کرد

شورای نگهبان FATF را رد کرد

عبارات مهم : قانون

کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان: اعضای شورای نگهبان صرفنظر از ایرادات ماهیتی مصوبه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که جز مصوبات چهارگانه موسوم به FATF هست، اعلام کردند با توجه به اینکه لایحه قضایی است و باید از سوی رییس قوه قضاییه اعلام و ارجاع شود آن را مغایر قانون اساسی تشخیص دادند.

سخنگوى شوراى نگهبان گفت: از تیر ٩٦ تا تیر ٩٧، تعداد٦٢ مصوبه از مجلس به شوراى نگهبان رسید که از این میزان ٢٨ مصوبه در همان مرحله اول مورد تایید قرار داده شد و ٢٠ مصوبه هم بعد از برطرف ایراد در یک الى دو مرحله مورد تایید شوراى نگهبان قرار گرفت.

به گزارش میزان، عباسعلى کدخدایى، امروز شنبه در جریان نشست خبرى خود، با اشاره به در پیش بودن ٢٦ تیر سالروز تشکیل شوراى نگهبان، اظهار کرد: از تیر ٩٦ تا تیر ٩٧ ، تعداد٦٢ مصوبه از مجلس به شوراى نگهبان رسید که از این میزان ٢٨ مصوبه در همان مرحله اول مورد تایید قرار داده شد و ٢٠ مصوبه هم بعد از برطرف ایراد در یک الى دو مرحله مورد تایید شوراى نگهبان قرار گرفت.

شورای نگهبان FATF را رد کرد

وى با اشاره به لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویى، گفت: این لایحه جزو مصوبات ٤ گانه موسوم به «اف اى تى اف» بود و اعضاى شوراى نگهبان صرفنظر از ایرادات ماهیتى آن، اعلام کردند که لایحه مزبور در زمره لوایح قضایى است و باید از جانب مدیر محترم قوه قضاییه ارائه شود.

لذا مغایر با بند ٢ اصل ١٥٨ قانون اساسى تشخیص داده شد. کدخدایی در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوالی اطراف نظر شورای نگهبان در رابطه با ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری تصریح کرد: شورای نگهبان نسبت به مصوبات مجلس اعلام نظر می کند و مجلس دررابطه با این ماده قانونی در مرحله فعلی جز تمدید، نظر دیگری را اعلام نکرده است.

کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان: اعضای شورای نگهبان صرفنظر از ایرادات ماهیتی مصوبه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که جز مصوبات چهارگانه موسوم به FATF هست، اعلام کرد

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر بیانات نماینده مردم مشهد در مجلس اطراف عدم تایید صلاحیت آقای روحانی در بررسی های اولیه در شورای نگهبان در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، گفت: همه مواضعی رسمی شورای نگهبان از طرف من و روابط عمومی شورا اعلام می شود و اصحاب رسانه هر خبری غیر از این را باور نکنند.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا طرح چنین مباحثی از سوی نماینده مشهد در احراز صلاحیت او جهت انتخابات آتی مجلس موثر است یا خیر؟ گفت: این قبیل مباحث را در موعد مقرر خود پاسخ می دهیم.

کدخدایی در ادامه در پاسخ به سوالی اطراف بررسی اوضاع یکی از اعضای شورای شهر یزد در مجمع تشخیص مصلحت گفت: این عنوان مربوط به یک شخص خاص نیست بلکه ناظر بر مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی است که مورد مخالفت شورای نگهبان قرار گرفته و در مجمع تشخیص طرح شده است است.

شورای نگهبان FATF را رد کرد

سخنگوی شورای نگهبان در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص آخر لایحه الحاق دولت کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری دردیدار با کارکنان مجلس اطراف فلسفه حاکم بر این کنوانسیون ها، اظهار داشت: نظر مقام معظم رهبری جهت همه دستگاه ها و نهاد ها صائب هست، ولی این اصل ناظر بر عدم انجام تکالیف از سوی دستگاه ها نیست؛ در رابطه با موضوعی که مطرح شد هنوز مصوبه ای به دست شورای نگهبان نرسیده هست؛ همچنین دو مصوبه دیگر که مشابه مصوبه فوق الذکر است نیز ایراداتش از سوی شورای نگهبان به مجلس اعلام شد.

وی در ادامه درپاسخ به سوالی در خصوص طرح مجلس خبرگان در رابطه با ایجاد شرایط تازه جهت داوطلبین کاندیداتوری این مجلس گفت: قوانین مربوط به مجلس خبرگان در خود این مجلس تصویب می شود؛ بنابر این هر مصوبه ای که مجلس خبرگان در رابطه با انتخابات این مجلس تصویب کند به منزله قانون خواهد بود واز سوی شورای نگهبان اجرایی می شود.

کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان: اعضای شورای نگهبان صرفنظر از ایرادات ماهیتی مصوبه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که جز مصوبات چهارگانه موسوم به FATF هست، اعلام کرد

کدخدایی در ادامه در پاسخ به سوالی اطراف زیاد کردن هجمه ها به شورای نگهبان بیان داشت: هر دستگاه و نهادی که وظایفش را به درستی انجام دهد از سوی دشمن های مورد هجمه قرار می گیرد.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر بیانات اخیرش در مصاحبه با یک سایت در خصوص اینکه شورای نگهبان می تواند در صورت مذاکره مدیر جمهور با آمریکا این عنوان را در احراز صلاحیت او در ادوار بعدی کاندیداتوری اش جهت انتخابات لحاظ کند، گفت: من چنین صحبتی را در مصاحبه با آن سایت خبری نداشتم؛ بلکه عنوان از این قرار است که خبرنگار آن سایت پرسش کرد که اگر مذاکره با آمریکا خلاف مصالح و اوضاع حاکم بر کشور باشد آیا شما به عنوان شورای نگهبان ورود خواهید کرد؟ که من در جواب آن خبرنگار گفتم اگر چنین باشد، آری ورود خواهیم کرد؛ به طور کلی فعالیت همه افراد که خود را در موعد انتخابات به عنوان کاندیدا مطرح می کنند مطابق با قانون و به حکم قانون مورد رصد شورای نگهبان هست.

شورای نگهبان FATF را رد کرد

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | نگهبان | شورای شهر | قانون اساسی | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog