مال من سلامت مدرسه پزشکی دانشکده

مال من: سلامت مدرسه پزشکی دانشکده آبادان پایداری سلامت آرامش در جامعه هفته سلامت

گت بلاگز اخبار پزشکی گردو علیه هوس‌های غذایی

گردو به عنوان یک میان وعده دوستدار قلب آشنا شده است هست، ولی مطالعه‌ای تازه نشان داده است که این ماده غذایی می تواند به افرادی که رژیم دارند در کنترل هوس‌های غذ

گردو علیه هوس‌های غذایی

گردو علیه هوس های غذایی

عبارات مهم : کنترل

گردو به عنوان یک میان وعده دوستدار قلب آشنا شده است هست، ولی مطالعه ای تازه نشان داده است که این ماده غذایی می تواند به افرادی که رژیم دارند در کنترل هوس های غذایی کمک کند.

به گزارش ایسنا به نقل از عصر کشور عزیزمان ایران به نقل از “مدیکال دیلی”، مغزهای خوراکی سرشار از آنتی اکسیدان ها و چربی های خوب هستند. از این رو، یکی از مواد غذایی عالی جهت هر فرد سالم محسوب می شوند. افرادی که رژیم دارند به مواد غذایی دوستدار قلب که از محتوای پروتئین سود می برند، به عنوان یک میان وعده که احساس سیری را در آنها ایجاد می کند، نیاز دارند، ولی نتیجه های مطالعه ای تازه نشان داده است که مشخصات تغذیه ای مغزهای خوراکی تنها علت جهت تبدیل کردن آنها به گزینه ای خوب جهت چربی سوزی نیستند.

گردو علیه هوس‌های غذایی

پژوهشی که در نشریه Diabetes, Obesity and Metabolism انتشار یافته هست، نشان می دهد که گردو ناحیه ای در مغز را فعال می کند که با کنترل گرسنگی و هوس های غذایی پیوند خورده هست. این جهت نخستین بار است که یک پژوهش نشان می دهد مغزهای خوراکی ممکن است به واقع روش کارکرد مغز را عوض کردن دهند و احتمالا از هوس های غذایی پیشگیری کنند.

ما اغلب راجع به تاثیر آن چه می خوریم بر فعالیت مغز فکر نمی کنیم. تا پیش از این، مطالعات صورت گرفته نقش مصرف گردو در احساس سیری افراد را نشان داده بودند، ولی مشاهده شواهدی مبنی بر ایجاد عوض کردن در فعالیت مغز مرتبط با نشانه های غذایی بسیار شگفت آور بوده است.

گردو به عنوان یک میان وعده دوستدار قلب آشنا شده است هست، ولی مطالعه‌ای تازه نشان داده است که این ماده غذایی می تواند به افرادی که رژیم دارند در کنترل هوس‌های غذ

طی این مطالعه ۱۰ شرکت کننده که به عنوان افراد چاق در نظر گرفته می شدند، طی دو دوره پنج روزه متفاوت مورد بررسی قرار گرفتند. طی یک دوره، همه شرکت کنندگان اسموتی هایی که در تهیه هر یک از آنها ۴۸ گرم گردو استفاده شده است بود را روزانه مصرف کردند. در دوره بعد شرکت کنندگان یک اسموتی فاقد گردو را مصرف کردند، اگرچه از نظر تغذیه ای و همچنین عطر و طعم شرایطی مشابه با اسموتی گردو داشت. این مطالعه به صورت تصادفی انجام شد، از این رو، شرکت کنندگان و پژوهشگران از این مساله که کدام اسموتی حاوی گردو هست، مطلع نبودند. در روز آخر دوره ها، از هر یک از شرکت کنندگان تصویربرداری fMRI صورت گرفت. این کار به پژوهشگران اجازه می داد میزان تغییرات در مغز را با مشاهده سطوح اکسیژن شناسایی کنند. در همین راستا، هنگامی که یک ناحیه فعال تر بود، اکسیژن بیشتری جهت کمک در آن قسمت وجود داشت.

طی تصویربرداری fMRI تیم پژوهشی تصاویری از غذاهایی مانند همبرگر و دسرها و تصویرهای خنثی از گل ها و سپس غذاهایی که موجب هوس های غذایی نمی شوند، مانند سبزیجات، را به شرکت کنندگان نشان دادند. همان گونه که انتظار می رفت افراد به تصویرهای غذاهای ناسالم تصویر العمل نشان دادند، ولی این تصویر العمل آن چیزی نیست که احتمالا به آن فکر می کنید. ناحیه ای در مغز به نام اینسولا راست که با کنترل هوس های غذایی مرتبط است هنگام تماشای غذاهای ناسالم ولی خوشمزه در افرادی که اسموتی گردو مصرف کرده بودند، فعال تر بود.

جدا از کنترل هوس های غذایی، مصرف گردو با بسیاری فایده های سلامت دیگر پیوند خورده هست، که از آن جمله می توان به مبارزه با التهاب، کم کردن کلسترول بد، پیشگیری از تشکیل پلاک و پشتیبانی از استخوان ها و سیستم ایمنی سالم اشاره کرد.

گردو علیه هوس‌های غذایی

واژه های کلیدی: کنترل | اسموتی | خوراکی | مطالعه | افراد چاق | مواد غذایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog