مال من سلامت مدرسه پزشکی دانشکده

مال من: سلامت مدرسه پزشکی دانشکده آبادان پایداری سلامت آرامش در جامعه هفته سلامت

گت بلاگز سمنان کاهش تصادفات بزرگراه ای در استان

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان گفت : تصادفات جاده‌ای در سطح محورهای مواصلاتی این استان در سال گذشته ۱۸ درصد کم کردن داشته هست.

کاهش تصادفات بزرگراه ای در استان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، عبدالمجید نژاد صفوی مدیرکل راه و ترابری استان سمنان در نخستین جلسه هم اندیشی راهکارهای کم کردن تصادفات بزرگراه ای در سال ۹۶ با بیان اینکه مجموع تصادفات در سال گذشته ۱۸ درصد و تصادفات نوروزی ۲۵درصد کم کردن داشتند گفت : رسانه ها، فرهنگ سازی، برطرف نقاط اتفاق خیز، آموزش و پرورش، ساخت زیر ساخت های تفریحی جهت استراحت در بزرگراه ها و … در زمره عوامل مهم کاش تصادفات هستند.

عبارات مهم : فرهنگ
وی افزود: راه های استان سمنان غالبا کویری هستند و جلوه بصری قشنگی ندارند همچنین فاصله بین شهرها زیاد است لیکن مبلمان بزرگراه ای و زیباسازی از جمله نورپردازی و رنگ آمیزی تقاطع های غیر همسطح، روشنایی، نهال کاری، احداث پارکینگ و سکوهای نماز، اصلاح شیب شیروانی، شانه سازی، کم کردن تعداد نقاط اتفاق خیز، زیاد کردن گاردریل و نیوجرسی، لکه گیری و روکش آسفالت از کارها چشمگیر در کم کردن تصادفات و تلفات ناشی از تصادفات بزرگراه ای در سال های اخیر بوده است.

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان، گفت: تصادفات هم از لحاظ اقتصادی و هم از جنبه های عمومی تاثیرات بسیار منفی در خانواده ها داشته و تبعات اجتماعی و روانی ناشی از تصادفات بر خانواده ها قابل جبران نیست.

نژاد صفوی با بیان اینکه ۷۴درصد تصادفات ناشی از خواب آلودگی هستند، تاکید کرد: این امر را باید ساختن فرهنگ کرد آیا که مردم حاضر هستند با جان خود بازی کنند ولی استراحت هر ۹۰ دقیقه رانندگی را به جان نخرند لیکن باید در این حوزه ساختن فرهنگ کرد.

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان با بیان اینکه برطرف پرسشها راه ها نیازمند حمایت مسئولان است افزود: جهت کم کردن تصادفات و اصلاح اوضاع بزرگراه های استان نیاز است تا تمامی دستگاه های مربوط همکاری مورد نیاز را داشته باشند.
انتهای خبر / ه

واژه های کلیدی: فرهنگ | استراحت | بزرگراه | تصادفات | خانواده | استان سمنان | راه و ترابری | کاهش

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog