مال من سلامت مدرسه پزشکی دانشکده

مال من: سلامت مدرسه پزشکی دانشکده آبادان پایداری سلامت آرامش در جامعه هفته سلامت

گت بلاگز سیاسی برای ساماندهی اوضاع اقتصاد کشور باید بخش تولید تقویت شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: جهت ساماندهی اوضاع اقتصاد کشور باید بخش تولید تقویت شود و تا زمانی که ثروت در کشور ایجاد نشده نباید هزینه‌های غیرمنطقی ایجاد کرد

برای ساماندهی اوضاع اقتصاد کشور باید بخش تولید تقویت شود

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از منزل ملت، علی لاریجانی مدیر مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار با اعضای هیأت مدیره منزل صنعت و معدن کشور عزیزمان ایران با تسلیت به خانواده جانباختگان اتفاق معدن در استان گلستان اظهار داشت: کارگروهی از سوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مأموریت یافت تا اتفاق معدن استان گلستان را بررسی کند تا با جمع بندی بررسی ها زمینه جهت جلوگیری از حوادث مشابه فراهم شود.
وی افزود: در این تردید نیست که جهت ساماندهی اوضاع اقتصاد کشور باید بخش تولید تقویت شود؛ تا زمانی که ثروت در کشور ایجاد نشود نباید هزینه های غیرمنطقی ایجاد شود بنابراین ثقل کار مجلس به این نحو است که چگونه اوضاع تولید و صادرات کشور سامان یابد.

عبارات مهم : اقتصادی

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: رویکرد مجلس جهت توجه زیاد به معادن، یک رویکرد واقعی است و با توجه به برخورداری کشور از منابع نفت و گاز، زیاد استخراج از بخش نفت و گاز صورت گرفته است و به سمت استخراج از معادن سوق پیدا نکرده ایم بنابراین باید سرمایه گذاری در بخش معادن تسهیل شود.
لاریجانی راجع به پیگیری به معادن نیز عنوان کرد: نباید تصمیم گیری ها راجع به توجه به معادن به پایتخت کشور عزیزمان ایران متمرکز شود و باید از ظرفیت های استانی استفاده شود.
وی ادامه داد: کمیسیون خاص حمایت از تولید ملی مجلس می تواند پرسشها مذکور را بررسی کند و زمینه انجام اصلاحات مورد نیاز را فراهم کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت نظر بر این است قانون مالیات بر ارزش افزوده به نحوی است که از زنجیره تولید مالیات اخذ می شود در هر صورت نظرات مختلفی وجود دارد.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: نظرات کارشناسی منزل صنعت و معدن، در خصوص مالیات بر ارزش افزوده به کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.
وی ادامه داد: بعضی از واحدهای تولیدی تسهیلات دریافت و در غیر از بخش تولید هزینه کرده اند ولی بعضی از واحدهای تولیدی به علت نوسانات اقتصادی نتوانسته اند عملکرد صحیحی داشته باشند که باید مورد حمایت قرار گیرند و در ستاد اقتصاد مقاومتی نشانه بر اساس عملکرد دو بخش مذکور تفکیک می شود تا بخش هایی از تولید که نیازمند کمک است شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه قیمت سود تسهیلات بانکی جهت واحدهای تولیدی متناسب شود اقدام خوبی است ولی با پرسشها اقتصادی موجود و تورم باید به نحوی کارها در حوزه بانکی صورت گیرد که پرسشها جدیدی ایجاد نشود.
لاریجانی همچنین راجع به قانونگذاری راجع به منزل صنعت و معدن گفت: الزام به حقوق مردم را نمی توان در اختیار دولت گذاشت بنابراین باید قانونگذاری در خصوص منزل صنعت و معدن به صورت تفصیلی تر و براق تر مورد برسی قرار گیرد تا در مجلس بررسی شود.
وی ادامه داد: اصل این عنوان قابل قبول است که منزل صنعت و معدن یک تشکل است که می تواند ساختار قانونی پیدا کند و محل رجوع باشد ولی باید در این رابطه تحقیقات بیشتری صورت گیرد و از پژوهش های مرکز پژوهش های مجلس نیز استفاده شود البته در این رابطه کمیسیون های اقتصادی، صنایع و معادن و کمیسیون خاص حمایت از تولید ملی می تواند بررسی های مورد نیاز را انجام دهد و در این رابطه پیشنهادات مکتوب خود را ارائه دهید.
رئیس مجلس شورای اسلامی در آخر بر لزوم تقویت بخش صنعت و معدن کشور تأکید کرد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اقتصادی | کمیسیون | لاریجانی | علی لاریجانی | مجلس شورای اسلامی | کمیسیون صنایع و معادن | علی لاریجانی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog