مال من سلامت مدرسه پزشکی دانشکده

مال من: سلامت مدرسه پزشکی دانشکده آبادان پایداری سلامت آرامش در جامعه هفته سلامت

گت بلاگز فرهنگی هنری حقوق خاصی جهت مؤلف در قراردادهای انتشاراتی‌ها تعریف نمی‌شود

قراردادهای انتشار به وسیله ناشران به گونه‌ای بسته می‌شود که در آن حقوق خاصی جهت مؤلف و صاحب اثر تعریف نمی‌شود.

حقوق خاصی جهت مؤلف در قراردادهای انتشاراتی‌ها تعریف نمی‌شود

سپیده ابرآویز، نویسنده در گفت وگو با خبرنگار حوزه ادبیاتگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛در خصوص مسئله رعایت حقوق مؤلف به وسیله ناشر گفت: متأسفانه حقوق مؤلف به وسیله انتشاراتی ها زیاد رعایت نمی شود. حداقل این مسئله را جهت نویسنده ها می بینیم. قراردادهای انتشار به وسیله ناشران به گونه ای بسته می شود که در آن حقوق خاصی جهت مؤلف و صاحب اثر تعریف نمی شود.
وی افزود: به طور معمول قراردادهای انتشار اثر از ابتدا به گونه ای نوشته می شود که در آن حقوق مؤلف خیلی مشخص نیست و حقی جهت صاحب اثر در قراردادها در نظر گرفته نمی شود. فقط به علت آنکه شرایط نشر کشور بسیار سخت است و نویسنده می خواهد اثرش را منتشر کند ممکن است مجبور به پذیرش قراردادی جهت انتشار اثرش بشود که در آن حقوقش رعایت نمی شود، در مراحل بعدی هم ناشر آنطور که باید از مؤلف اثر حمایت نمی کند.

عبارات مهم : انتشار

این نویسنده در خصوص اقداماتی که دولت باید راجع به حق مؤلف انجام دهد، اظهار داشت: به طور قطع هر اقدامی که دولت در زمینه حقوق مؤلف انجام دهد خوب هست. خود مؤلفین هم باید یک تشکل؛ کانون و انجمن داشته باشند. داشتن این موارد می تواند به مؤلفین یاری کند تا ناشران با قوانین جدی تری مواجه شوند و شرایط آنها بهتر شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتشار | نویسنده | انتشارات | حق تألیف | ناشران |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog