مال من سلامت مدرسه پزشکی دانشکده

مال من: سلامت مدرسه پزشکی دانشکده آبادان پایداری سلامت آرامش در جامعه هفته سلامت

گت بلاگز فرهنگی هنری تصویرهای , گالری یوفیزی+ منزل سلطنتی فلورانس ایتالیا

گالری یوفیزی، نام مجموعه‌ای از نمودارهای دهه به دهه توسعه رنسانس بوده که هم‌اکنون در شهر فلورانس ایتالیا قرار دارد.

تصویرهای , گالری یوفیزی+ منزل سلطنتی فلورانس ایتالیا

به گزارش خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ گالری یوفیزی، نام مجموعه ای از نمودارهای دهه به دهه توسعه رنسانس بوده که هم اکنون در شهر فلورانس ایتالیا قرار دارد. این گالری یکی از قدیمی ترین موزه های دنیا به حساب می آید و در سال 1560 میلادی جهت دوک بزرگ توسکانی ساخته شده است هست.
بنا بر این گزارش، بنای گالری یوفیزی سال ها به عنوان یک منزل سلطنتی آشنا می شد و در سال1574 به محلی جهت نمایش هنر تبدیل شد. درهای این بنا از سال 1769 جهت عموم مردم باز شد و در وقت جنگ جهانی دوم از حملات بمباران و سیل فاجعه بار جان سالم به در برد.

عبارات مهم : همراه

شایان ذکر هست؛ بنای گالری یوفیزی از نظر بعضی از کارشناسان همچون پروفسور گری رادک، متخصص هنرهای دوره رنسانس از دانشگاه سیراکوس اینگونه تعریف شده است است: «هر اتاق این بنا پر از شاهکار است و تقریباً دهه به دهه یک نمودار را تشکیل داده اند که چگونه رنسانس توسعه یافته است.»
گفتنی هست؛ آثاری از ميكل آنژ، سلينی و دوناتلو به همراه ظروف لعابی ميناكاری شده، جواهرات، اسلحه و عاج های قيمتی در گالری یوفیزی جای گرفته اند و در معرض دید عموم قرار دارند.
خاطرنشان می شود؛ در سال 1993 خودروی بمب گذاری شده است ای که بنا بر نظرات کار مافیای سیسیل بود به بنای گالری یوفیزی آسیب زد و در آن وقت فقط سه نقاشی مرمت و بازسازی شد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: همراه | ایتالیا | فلورانس | معرفی موزه | رنسانس | گالری یوفیزی | ایتالیا | فلورانس

تصویرهای , گالری یوفیزی+ منزل سلطنتی فلورانس ایتالیا

تصویرهای , گالری یوفیزی+ منزل سلطنتی فلورانس ایتالیا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog