مال من سلامت مدرسه پزشکی دانشکده

مال من: سلامت مدرسه پزشکی دانشکده آبادان پایداری سلامت آرامش در جامعه هفته سلامت

گت بلاگز مازندران طرحی جهت تکثیر طبیعی ماهیان رود کوچ در مازندران

برای نخستین بار در مازندران طرح مردمی و مشارکتی حمایت و حفاظت از مهاجرت و تکثیر طبیعی ماهیان رود کوچ در رودخانه خیرود کنار نوشهر اجرا شد.

طرحی جهت تکثیر طبیعی ماهیان رود کوچ در مازندران

به گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از ساری،رستمی مدیرکل شیلات مازندران با بیان اینکه رودخانه ها مأمن و پناهگاه مهم و محل زاد و ولد ماهیان رود کوچ دریای خزر است گفت: اداره کل شیلات مازندران در جهت تحقق اهداف تعیین شده است در بحث حفاظت و بازسازی و بهسازی منابع دریایی از طریق تکثیر طبیعی جهت نخستین بار طرح مردمی حفاظت و حمایت از مهاجرت و تکثیر طبیعی ماهیان رادراین رودخانه اجرا کرده است.

وی افزود : با اجرای طرح پایلوت، امیدواریم شاهد همکاری زیاد صیادان در این حرکت مهم باشیم.

طرحی جهت تکثیر طبیعی ماهیان رود کوچ در مازندران

مدیرکل شیلات مازندران گفت: استفاده بهينه از منابع آبی و امكانات بالقوه موجود در منطقه ، ایجاد شرایط طبیعی مناسب جهت ماهیان رود کوچ جهت گزینش و گزينش جفت ، تغذیه طبیعی فرزند ماهیان دررودخانه ها ، ماهی دار كردن رودخانه ها وحفظ تنوع گونه ای ، ساختن فرهنگ جهت عدم آلودگی رودخانه ها به عنوان شريان حياتی دريا، کم کردن هزينه های تولید و بازسازی ذخایر دریای خزر و زیاد کردن کارایی تولید ، مشاركت و مسئوليت پذيری ازجمله اهداف اجرای طرح بود که این طرح با موفقیت دراین رودخانه انجام شد .

رستمی وجود 22 رشته رودخانه مهم شیلاتی در استان ازجمله ظرفیت های شیلاتی دانست و افزود: حفظ و حراست از این رودخانه ها به منظور مهاجرت و تخم ریزی ماهیان مولد نقش موثری در بازسازی ذخایر آبزیان دریا دارد.

وی گفت: بسیاری از رودخانه های استان به دلایل متفاوت شکل طبیعی پناهگاه ماهیان مولد دریا را ندارند ازابتکار تشکلهای مردم نهاد حاشیه رودخانه خیرودکنار شهرستان نوشهر ازجمله شوراهها ، دهیاریها، و نیز ادارات مرتبط محیط زیست، نیروی انتظامی و نیز پایگاه حفاظت منابع آبزیان تشکرکرد.

انتهای پیام/آ

برای نخستین بار در مازندران طرح مردمی و مشارکتی حمایت و حفاظت از مهاجرت و تکثیر طبیعی ماهیان رود کوچ در رودخانه خیرود کنار نوشهر اجرا شد.

واژه های کلیدی: طبیعی | منابع | مهاجرت | بازسازی | رودخانه | رودخانه | مازندران | طرح تکثیر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog